fbpx
image

Ryšiai su visuomene

Trumpas teorinis įvadas

Ryšiai su visuomene (angl. public relations) – tai integruota komunikacijos vadyba. Ryšiais su visuomene siekiama puoselėti organizacijos reputaciją. Organizacijos ryšių su visuomene tikslas – suderinti skirtingus ir įvairialypius įvairių visuomenės grupių ir organizacijų interesus, puoselėjant ir kuriant darnius santykius tarp organizacijos ir visų, su ja susijusių, auditorijų – darbuotojų, klientų, vartotojų, akcininkų, valdžios ir nevyriausybinių institucijų, vietos bendruomenių ar žiniasklaidos atstovų.


Pagrindinės ryšių su visuomene veiklos kryptys

Pagrindinės organizacijos ryšių su visuomene veiklos funkcijos:

  • Stebėti, analizuoti ir vertinti viešąją nuomonę, vyraujančius ar visuomenėje atsirandančius naujus požiūrius ir viešojoje erdvėje kylančius klausimus, kurie gali turėti teigiamos ar neigiamos įtakos organizacijos planams ir veiklai.
  • Siekiant organizacijos veiklai būtino visuomenės ar suinteresuotų grupių supratimo ir / ar pritarimo organizacijos veiksmams, ryšiai su visuomene tiria, analizuoja ir vertina, kaip organizacijos veiksmus ir komunikaciją priima visuomenė.
  • Planuoti ir vykdyti strategijas, susijusias su organizacijos siekiu daryti poveikį ir / ar keisti viešąją politiką.
  • Strateginiais ir taktiniais klausimais konsultuoti vadovus ir kitas tikslines auditorijas organizacijoje, jei tai gali turėti poveikį organizacijos reputacijai ar viešajai nuomonei. Priimant sprendimus organizacijos viduje, atstovas ryšiams su visuomene atstovauja organizacijai aktualioms tikslinėms auditorijoms ir užtikrina organizacijos veiksmų ilgalaikį nuoseklumą.
  • Nustatyti konkrečius ryšių su visuomene tikslus, planus, biudžetą ir užtikrinti, kad būtų suburta tinkama komanda organizacijos užsibrėžtiems komunikacijos tikslams pasiekti.

Pagrindiniai RsV terminai

Siekiant užsibrėžtų komunikacijos tikslų, ryšiai su visuomene apima devynias viena kitą papildančias strategines sritis (žr. iliustraciją žemiau).

Neretai atskiros ryšių su visuomene dalys yra tapatinamos su pačiais ryšiais su visuomene. Pavyzdžiui, ryšiai su visuomene apibrėžiami kaip ryšiai su žiniasklaida. Tačiau tik šių skirtingų strateginių sričių darni visuma gali būti apibrėžiama kaip ryšiai su visuomene.

Adaptuotas S. Oliver modelis („Public relations strategy“, 3 leidimas, 2010 m.)

Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.
Šioje interneto svetainėje naudojami slapukai. Slapukai naudojami rinkti informaciją apie apsilankymus svetainėje, pagerinti svetainės veikimą ir siūlyti naudotojams aktualų turinį bei reklamas. Daugiau informacijos ieškokite mūsų Slapukų naudojimo taisyklėse. Skaityti daugiau.