Atvira diskusija. Etika: jos reikšmė ryšių su visuomene darbotvarkėje
Organizatorius: LRVS
Data
2018 m. vasario 22 d., 18:30 val.Vieta
Holiday Inn, Šeimyniškių g. 1, Vilnius, salė Discovery (1-as aukštas).Nemokamai / 15€
Kaina LTKA nariams / ne nariamsPastarieji politikos, viešojo sektoriaus ir verslo pasaulio įvykiai bei skandalai tik dar kartą pabrėžė sąžiningumo, nešališkumo ir skaidrumo būtinybę ryšių su visuomene srityje bei diskusijos etikos tema poreikį. Vienas didžiausių iššūkių komunikacijos srityje, ypač ryšių su visuomene profesijoje – demonstruoti ir pritaikyti veiksmus, paremtus etikos principais. Ryšių su visuomene veiklos specifika lemia kalbėjimo apie etiką sudėtingumą: RsV, komunikacijos specialistui neužtenka būti etiškam, jis turi gebėti suderinti vadovo / kliento poreikius su lūkesčiais, kurie kartais (o gal netgi dažnai) verčia peržengti paties specialisto suvokiamas etikos ribas.
Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos nariai, siekdami palaikyti aukštus ryšių su visuomene veiklos standartus, 2000 metais taip pat priėmė Etikos kodeksą ir įsipareigojo juo vadovautis savo veikloje. Tačiau kokias profesionalumo ribas mes nusibrėžiame patys asmeniškai? Ar tikrai vieno ryšių su visuomene srityje veikiančio asmens neetiškas elgesys kelia grėsmę visos profesijos reputacijai? Ar skiriasi etikos supratimas dirbant viešajame ir privačiame – verslo sektoriuose? Ar skirtumą lemia organizacijos veiklos pobūdis, ar vadovo ir kliento požiūris į komunikaciją?
Diskutuoti apie ryšių su visuomene etiką pakvietėme Liną Kontrimą (ryšių su visuomene ekspertas), Liutaurą Ulevičių (LRVS Etikos kodekso rengimo darbo grupės narys), Ievą Lapeikienę (skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ vadovė), Kęstutį Gečą („INK agency“ vyr. partneris, RSVA Tarybos narys) ir Ingridą Bartkienę (DXC Technology komunikacijos vadovė, LRVS Tarybos narė). Panelinę diskusiją moderuos – Sergejus Muravjovas (Transparency International Lietuvos skyriaus vadovas).