fbpx
image

Tiltų tiesimas socialinės medijos lyderių link. Ar pasirinktas būdas yra tinkamiausias?

2017 m. kovo 16 d.

Kovo 16 d. į tarptautinį Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos (LRVS) ir European Association of Communication Directors (EACD) organizuojamą renginį „Social media influencers. Do we use them in a proper way?” susirinkęs gausus dalyvių būrys turėjo unikalią galimybę išgirsti ne vieną svarią įžvalgą apie fenomenu tapusius socialinės medijos lyderius ir būdus, padėsiančius siekti užsibrėžto tikslo išvien.

Keičiantis metams, keičiasi ir žmonių užgaidos. Anksčiau tikėję tradicine žiniasklaida, buvusia aukščiau už Bažnyčią, šiuolaikinė visuomenė renkasi fenomenu tapusius socialinės medijos lyderius (influencer‘ius), kurie lygiai taip pat kuria turinį, tačiau jis yra kitoks – jis kuria iliuziją, jis nepalieka galimybės likti abejingam. Suvokiant socialinės medijos lyderių fenomeną, atsiranda vis daugiau norinčiųjų nutiesti tiltą jų krantų link, bet kaip žinoti, ar pasirinktas krantas bus tinkamas ir ar pasirinkta strategija nepaves? Trys pranešėjai, trys stiprios patirtys, atskleidusios šiuolaikinės visuomenės poreikius ir socialinės medijos lyderių vietą juose.

Pranešėjas iš Suomijos Toni Perez, galintis pasigirti 15 metų patirtimi žurnalistikos ir ryšių su visuomene srityse bei vadovaujantis vienai stipriausių Suomijos RsV agentūrų, pranešimą pradėjo primindamas, kad socialinės medijos lyderiai – tai yra asmenys, kurie savo žiniomis, santykiais, padėtimi ir kt. gali paveikti sprendimus. Tad prieš įtraukiant juos į savo strategiją, būtina atsakyti į klausimą – ko norima pasiekti? Anot pranešėjo, tik išgryninus tikslą, galima bus pasirinkti tinkamiausią influencer‘io tipą.

Ši mintis buvo išsakyta ir Aido Puklevičiaus, Lietuvoje pirmaujančios komunikacijos agentūros ,,Fabula Hill+Knowlton Strategies” kūrybos direktoriaus pranešime. Savo srities profesionalas priminė žinomą tiesą, jog turint gerą produktą, viešinimo kampaniją daryti lengva. Blogo produkto paleidimo į rinką populiarinimo procesai tampa sudėtingesni. Tad kolegos suomio siūlymas nustatyti influencer‘io tipą yra reikalingas ir tam, kad atsirastų galimybė socialinės medijos lyderį motyvuoti. Pasak Aido, jei pastarajam tikrai patinka jo reprezentuojamas produktas, paslauga, jis gali tapti geriausiu šio produkto ambasadoriumi.

Influencer‘io nuoširdus tikėjimas ir produkto įvertinimas palietė ir kitą aspektą – tiesą. Pasak Arvido Bendoriaus, vieno populiariausio tinklaraščio Lietuvoje ,,Geležinė lapė”, autoriaus – jokiu būdu negalima meluoti. Be to, tiesa turi būti abipusė. Su šia mintimi sutiko ir Toni, papildydamas, kad reikalaudami iš tinklaraštininkų sąžiningumo, tokiais pačiais turėtume būti ir patys. Ir tik vadovaujantis gero elgesio, etikos principais įmanoma kurti ilgalaikius bendradarbiavimo santykius.

Cituodamas Seth Godi, pranešėjas iš Suomijos pabrėžė, kad žmonės neperka prekių ir paslaugų, jie perka santykius, istorijas ir magiją, todėl svarbu atlikti namų darbus ir investuoti būtent į ilgalaikių santykių kūrimą. ,,Fabula Hill+Knowlton Strategies” kūrybos direktorius mintį praplėtė akcentuodamas ypač svarbius momentus. Anot jo, viso ko pradžia ir yra atsakymai į klausimus – ką mes norime papasakoti, koks mūsų naratyvas, ko norime pasiekti, kokios mūsų vertybės ir svarbiausia – su kokiu įspūdžiu auditorija turi likti. Aido manymu, didžiausia dabartinės visuomenės problema yra nuobodulys ir būtent socialinės medijos lyderiai gali jį ,,išgydyti“ pasiūlydami vaistą – įspūdį.

Viena Toni Perez išsakytų minčių buvo tai, kad socialinės medijos lyderiai nenori pateikinėti produkto informacijos, o pasidalinti istorijomis, patirtimi, anekdotais. Tad dirbant išvien su influencer‘iais siekiant savo tikslų įgyvendinimo, profesionalas patarė atsipalaiduoti ir leisti jiems papasakoti istoriją, kuri sukels įspūdį. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad socialinės medijos lyderis yra profesija, už kurią turėtume būti pasiruošę sumokėti atitinkamą kainą.

   Peržiūrėti visas aktualijas